Ford Cougar 2.5 V6 24V
Základní informace o voze:
| Uvedení na trh | 1. 12. 1997 |
| Vyráběn v letech | 1998 - 2002 |
| Délka | 4699 mm |
| Šířka | 1769 mm |
| Výška | 1352 mm |
Fyzické parametry:
| Pohotovostní hmotnost | 1466 kg |
| Užitečná hmotnost | 329 kg |
| Hmot. bržděného přívěsu | 1500 kg |
| Počet dveří | 2 |
| Počet míst | 4 |
| Rozchod kol vpředu | 1506 mm |
| Rozchod kol vzadu | 1491 mm |
| Rozvor náprav | 2704 mm |
| Min. objem zavaz. prostoru | 410 l |
| Max. objem zavaz. prostoru | 930 l |
Brzdy:
| Přední brzdy | kotoučové s vnitřním chlazením |
| Zadní brzdy | kotoučové |
Standartní výbava:
| Sériový rozměr pneu | 215/50 R16 V |
| Asistenti | ABS |
| Klimatizace | manuální |
| Počet airbagů | 2 |
Motor a výkon:
| Druh motoru | V-motor |
| Umístění motoru | vpředu napříč |
| Příprava směsi | vpředu napříč |
| Přeplňování | není |
| Poháněné nápravy | přední |
| Převodovka | M |
| Počet rychl. stupňů (man.) | 5 |
| Počet rychl. stupňů (aut.) | 4 |
| Zdvihový objem: | 2544 ccm |
| Počet válců | 6 |
| Počet ventilů | 24 |
| Točivý moment | 220 W |
| Točivý moment (otáčky) | 4250 otáček |
| Výkon (kW) | 125 Kw |
| Výkon (koně) | 170 koní |
| Výkon (otáčky/min) | 6250 otáček/min |
| Maximální rychlost | 225 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h | 8.6 s |
| Posilovač řízení | - |
Pohonné hmoty / spotřeba:
| Druh paliva | Natural 95 |
| Objem nádrže (l) | 57 l |
| Spotřeba - kombinovaná | 8.3 l/100km |
Standartní výbava Interiér / Exteriér:
| Interiér | Autorádio, Posilovač řízení, Nastavitelný volant, Palubní počítač, Centrální zamykání na DO, Imobilizér, Výškově nastavitelné sedadlo řidiče, Otáčkoměr, Elektrické ovládání oken vpředu |
| Exteriér | Přední mlhovky, Zadní mlhovky, Tónová skla, Hliníková kola (Alu kola) |