Kia Sportage Wagon 2.0 16V 94kW
Základní informace o voze:
| Uvedení na trh | 1. 12. 1992 |
| Vyráběn v letech | 1993 - 2002 |
| Délka | 4435 mm |
| Šířka | 1764 mm |
| Výška | 1650 mm |
Fyzické parametry:
| Pohotovostní hmotnost | 1576 kg |
| Užitečná hmotnost | 484 kg |
| Hmot. bržděného přívěsu | 1800 kg |
| Počet dveří | 5 |
| Počet míst | 5 |
| Rozchod kol vpředu | 1440 mm |
| Rozchod kol vzadu | 1440 mm |
| Rozvor náprav | 2650 mm |
| Min. objem zavaz. prostoru | 483 l |
| Max. objem zavaz. prostoru | 1319 l |
Brzdy:
| Přední brzdy | kotoučové s vnitřním chlazením |
| Zadní brzdy | bubnové |
Standartní výbava:
| Sériový rozměr pneu | 205/70 R 15 S |
| Asistenti | - |
| Klimatizace | - |
Motor a výkon:
| Druh motoru | řadový |
| Umístění motoru | vpředu podélně |
| Příprava směsi | vpředu podélně |
| Přeplňování | není |
| Poháněné nápravy | pohon obou náprav |
| Převodovka | M |
| Počet rychl. stupňů (man.) | 5 |
| Počet rychl. stupňů (aut.) | 4 |
| Zdvihový objem: | 1998 ccm |
| Počet válců | 4 |
| Počet ventilů | 16 |
| Točivý moment | 175 W |
| Točivý moment (otáčky) | 4700 otáček |
| Výkon (kW) | 94 Kw |
| Výkon (koně) | 128 koní |
| Výkon (otáčky/min) | 5300 otáček/min |
| Maximální rychlost | 172 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h | 13.2 s |
| Posilovač řízení | - |
Pohonné hmoty / spotřeba:
| Druh paliva | Natural 95 |
| Objem nádrže (l) | 60 l |
| Spotřeba - kombinovaná | 9.9 l/100km |
Standartní výbava Interiér / Exteriér:
| Interiér | Autorádio, Posilovač řízení, Nastavitelný volant, Centrální zamykání, Imobilizér, Výškově nastavitelné sedadlo řidiče, Otáčkoměr, Elektrické ovládání oken vpředu |
| Exteriér | Přední mlhovky, Zadní mlhovky, Tónová skla, Zadní stěrač |