Lexus Lotus Elise Elise 1.8 16V 88kW
| Výrobce | Lexus |
| Model | Lotus Elise |
| Varianta | Lexus Lotus Elise Elise 1.8 16V 88kW (1996 - 2000) |
- Technické informace
Základní informace o voze:
| Uvedení na trh | 1. 12. 1995 |
| Vyráběn v letech | 1996 - 2000 |
| Délka | 3726 mm |
| Šířka | 1701 mm |
| Výška | 1201 mm |
Fyzické parametry:
| Pohotovostní hmotnost | 675 kg |
| Počet dveří | 2 |
| Počet míst | 2 |
| Rozchod kol vpředu | 1440 mm |
| Rozchod kol vzadu | 1450 mm |
| Rozvor náprav | 2300 mm |
Brzdy:
| Přední brzdy | kotoučové s vnitřním chlazením |
| Zadní brzdy | kotoučové s vnitřním chlazením |
Standartní výbava:
| Sériový rozměr pneu | 205/50 R 16 V |
| Asistenti | ABS, ESP, ASR, EBD |
| Klimatizace | manuální |
| Počet airbagů | 2 |
Motor a výkon:
| Druh motoru | řadový |
| Umístění motoru | před zadní nápravou |
| Příprava směsi | před zadní nápravou |
| Přeplňování | není |
| Poháněné nápravy | zadní |
| Převodovka | M |
| Počet rychl. stupňů (man.) | 5 |
| Zdvihový objem: | 1795 ccm |
| Počet válců | 4 |
| Počet ventilů | 16 |
| Točivý moment | 166 W |
| Točivý moment (otáčky) | 3000 otáček |
| Výkon (kW) | 88 Kw |
| Výkon (koně) | 120 koní |
| Výkon (otáčky/min) | 5500 otáček/min |
| Maximální rychlost | 203 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h | 5.8 s |
| Posilovač řízení | - |
Pohonné hmoty / spotřeba:
| Druh paliva | Natural 95 |
| Objem nádrže (l) | 40 l |
| Spotřeba ve městě | 8.3l/100km |
| Spotřeba mimo město | 6.3 l/100km |
| Spotřeba - kombinovaná | 7.1 l/100km |
Standartní výbava Interiér / Exteriér:
| Interiér | Autorádio s CD, Posilovač řízení, Nastavitelný volant, Kožený volant, Palubní počítač, Centrální zamykání, Loketní opěrka, Imobilizér, Výškově nastavitelné sedadlo řidiče, Otáčkoměr, Elektrické ovládání oken vpředu |
| Exteriér | Přední mlhovky, Zadní mlhovky, Tónová skla, Hliníková kola (Alu kola) |