Mercedes S (W116) 450 SE
Základní informace o voze:
| Uvedení na trh | 1. 9. 1972 |
| Vyráběn v letech | 1972 - 1980 |
| Délka | 4960 mm |
| Šířka | 1870 mm |
| Výška | 1410 mm |
Fyzické parametry:
| Pohotovostní hmotnost | 1790 kg |
| Užitečná hmotnost | 485 kg |
| Hmot. bržděného přívěsu | 1200 kg |
| Počet dveří | 4 |
| Počet míst | 5 |
| Rozchod kol vpředu | 1521 mm |
| Rozchod kol vzadu | 1505 mm |
| Rozvor náprav | 2865 mm |
Brzdy:
| Přední brzdy | kotoučové s vnitřním chlazením |
| Zadní brzdy | kotoučové |
Standartní výbava:
| Sériový rozměr pneu | 205/70 HR14 |
| Asistenti | - |
| Klimatizace | manuální |
Motor a výkon:
| Druh motoru | V-motor |
| Umístění motoru | vpředu podélně |
| Příprava směsi | vpředu podélně |
| Přeplňování | není |
| Poháněné nápravy | zadní |
| Převodovka | A |
| Počet rychl. stupňů (aut.) | 3 |
| Zdvihový objem: | 4520 ccm |
| Počet válců | 8 |
| Počet ventilů | 16 |
| Točivý moment | 370 W |
| Točivý moment (otáčky) | 3250 otáček |
| Výkon (kW) | 165 Kw |
| Výkon (koně) | 225 koní |
| Výkon (otáčky/min) | 5000 otáček/min |
| Maximální rychlost | 210 km/h |
| Posilovač řízení | - |
Pohonné hmoty / spotřeba:
| Druh paliva | Natural 95 |
| Objem nádrže (l) | 96 l |
| Spotřeba - kombinovaná | 13 l/100km |
Standartní výbava Interiér / Exteriér:
| Interiér | Obložení dřevem, Autorádio, Posilovač řízení, Centrální zamykání, Loketní opěrka, Otáčkoměr, Elektrické ovládání oken vpředu, Osvětlení prostoru pro nohy, Autotelefon |
| Exteriér | Přední mlhovky, Zadní mlhovky |