Opel Astra (G) Coupé 2.0 16V Turbo 141kW OPC
| Výrobce | Opel |
| Model | Astra |
| Varianta | Opel Astra (G) Coupé 2.0 16V Turbo 141kW OPC (1999 - 2005) |
- Technické informace
Základní informace o voze:
| Uvedení na trh | 1. 10. 2000 |
| Vyráběn v letech | 1999 - 2005 |
| Délka | 4267 mm |
| Šířka | 1709 mm |
| Výška | 1390 mm |
Fyzické parametry:
| Pohotovostní hmotnost | 1365 kg |
| Užitečná hmotnost | 295 kg |
| Počet dveří | 2 |
| Počet míst | 4 |
| Rozchod kol vpředu | 1467 mm |
| Rozchod kol vzadu | 1456 mm |
| Rozvor náprav | 2606 mm |
| Min. objem zavaz. prostoru | 460 l |
| Max. objem zavaz. prostoru | 1150 l |
Brzdy:
| Přední brzdy | kotoučové s vnitřním chlazením |
| Zadní brzdy | kotoučové |
Standartní výbava:
| Sériový rozměr pneu | 215/40 R 17 W |
| Asistenti | ABS |
| Klimatizace | manuální |
| Počet airbagů | 2 |
Motor a výkon:
| Druh motoru | řadový |
| Umístění motoru | vpředu napříč |
| Příprava směsi | vpředu napříč |
| Přeplňování | turbodmychadlo |
| Poháněné nápravy | přední |
| Převodovka | M |
| Počet rychl. stupňů (man.) | 5 |
| Zdvihový objem: | 1998 ccm |
| Počet válců | 4 |
| Počet ventilů | 16 |
| Točivý moment | 250 W |
| Točivý moment (otáčky) | 1950 otáček |
| Výkon (kW) | 141 Kw |
| Výkon (koně) | 192 koní |
| Výkon (otáčky/min) | 5400 otáček/min |
| Maximální rychlost | 245 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h | 7.5 s |
| Posilovač řízení | - |
Pohonné hmoty / spotřeba:
| Druh paliva | Natural 95 |
| Objem nádrže (l) | 52 l |
| Spotřeba - kombinovaná | 8.9 l/100km |
Standartní výbava Interiér / Exteriér:
| Interiér | Autorádio s CD, Posilovač řízení, Nastavitelný volant, Centrální zamykání na DO, Imobilizér, Výškově nastavitelné sedadlo řidiče, Elektrické ovládání oken vpředu, Bederní opěrky vpředu |
| Exteriér | Vyhřívaná zrcátka, Elektrická zrcátka, Zadní mlhovky, Tónová skla, Zadní stěrač, Dojezdové rezervní kolo |