Volkswagen Golf II 1.6TD 51kW
Základní informace o voze:
| Uvedení na trh | 1. 12. 1982 |
| Vyráběn v letech | 1983 - 1992 |
| Délka | 3980 mm |
| Šířka | 1665 mm |
| Výška | 1420 mm |
Fyzické parametry:
| Pohotovostní hmotnost | 911 kg |
| Užitečná hmotnost | 1430 kg |
| Počet dveří | 5 |
| Počet míst | 5 |
| Rozchod kol vpředu | 1410 mm |
| Rozchod kol vzadu | 1410 mm |
| Rozvor náprav | 2479 mm |
| Min. objem zavaz. prostoru | 345 l |
Brzdy:
| Přední brzdy | kotoučové s vnitřním chlazením |
| Zadní brzdy | bubnové |
Standartní výbava:
| Sériový rozměr pneu | 175/70 R13 |
| Asistenti | - |
| Klimatizace | - |
Motor a výkon:
| Druh motoru | řadový |
| Umístění motoru | vpředu napříč |
| Příprava směsi | vpředu napříč |
| Přeplňování | turbodmychadlo |
| Poháněné nápravy | přední |
| Převodovka | M |
| Počet rychl. stupňů (man.) | 5 |
| Zdvihový objem: | 1570 ccm |
| Počet válců | 4 |
| Počet ventilů | 8 |
| Točivý moment | 175 W |
| Točivý moment (otáčky) | 1600 otáček |
| Výkon (kW) | 51 Kw |
| Výkon (koně) | 70 koní |
| Výkon (otáčky/min) | 4500 otáček/min |
| Maximální rychlost | 163 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h | 15.3 s |
| Posilovač řízení | - |
Pohonné hmoty / spotřeba:
| Druh paliva | nafta |
| Objem nádrže (l) | 55 l |
| Spotřeba - kombinovaná | 5.4 l/100km |
Standartní výbava Interiér / Exteriér:
| Interiér | Autorádio, Imobilizér, Výškově nastavitelné sedadlo řidiče, Otáčkoměr |
| Exteriér | Zadní mlhovky, Zadní stěrač, Dojezdové rezervní kolo |