Volkswagen Lupo GTI 1.6 16V
Základní informace o voze:
| Uvedení na trh | 1. 12. 1997 |
| Vyráběn v letech | 1998 - 2005 |
| Délka | 3524 mm |
| Šířka | 1640 mm |
| Výška | 1457 mm |
Fyzické parametry:
| Pohotovostní hmotnost | 978 kg |
| Užitečná hmotnost | 342 kg |
| Počet dveří | 3 |
| Počet míst | 4 |
| Rozchod kol vpředu | 1420 mm |
| Rozchod kol vzadu | 1400 mm |
| Rozvor náprav | 2318 mm |
| Min. objem zavaz. prostoru | 130 l |
| Max. objem zavaz. prostoru | 830 l |
Brzdy:
| Přední brzdy | kotoučové s vnitřním chlazením |
| Zadní brzdy | kotoučové |
Standartní výbava:
| Sériový rozměr pneu | 205/45 R 15 V |
| Asistenti | ABS, ESP, ASR, EBD |
| Klimatizace | není |
| Počet airbagů | 2 |
Motor a výkon:
| Druh motoru | řadový |
| Umístění motoru | vpředu napříč |
| Příprava směsi | vpředu napříč |
| Přeplňování | není |
| Poháněné nápravy | přední |
| Převodovka | M |
| Počet rychl. stupňů (man.) | 6 |
| Zdvihový objem: | 1598 ccm |
| Počet válců | 4 |
| Počet ventilů | 16 |
| Točivý moment | 152 W |
| Točivý moment (otáčky) | 3000 otáček |
| Výkon (kW) | 92 Kw |
| Výkon (koně) | 125 koní |
| Výkon (otáčky/min) | 6500 otáček/min |
| Maximální rychlost | 205 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h | 8.2 s |
| Posilovač řízení | - |
Pohonné hmoty / spotřeba:
| Druh paliva | Natural 98 |
| Objem nádrže (l) | 34 l |
| Spotřeba ve městě | 8.1l/100km |
| Spotřeba mimo město | 7 l/100km |
| Spotřeba - kombinovaná | 7.3 l/100km |
Standartní výbava Interiér / Exteriér:
| Interiér | Posilovač řízení, Nastavitelný volant, Palubní počítač, Imobilizér, Výškově nastavitelné sedadlo řidiče, Otáčkoměr |
| Exteriér | Zadní mlhovky, Tónová skla, Hliníková kola (Alu kola), Zadní stěrač, Dojezdové rezervní kolo |