Volkswagen Vento 1.6 74kW
Základní informace o voze:
| Uvedení na trh | 1. 12. 1990 |
| Vyráběn v letech | 1991 - 1998 |
| Délka | 4400 mm |
| Šířka | 1690 mm |
| Výška | 1430 mm |
Fyzické parametry:
| Počet dveří | 4 |
| Počet míst | 5 |
| Rozvor náprav | 2470 mm |
Brzdy:
| Přední brzdy | kotoučové s vnitřním chlazením |
| Zadní brzdy | kotoučové |
Standartní výbava:
| Sériový rozměr pneu | 175/70 R14 |
| Asistenti | - |
| Klimatizace | - |
Motor a výkon:
| Druh motoru | řadový |
| Umístění motoru | vpředu napříč |
| Příprava směsi | vpředu napříč |
| Přeplňování | není |
| Poháněné nápravy | přední |
| Převodovka | M |
| Počet rychl. stupňů (man.) | 5 |
| Zdvihový objem: | 1598 ccm |
| Počet válců | 4 |
| Počet ventilů | 8 |
| Točivý moment | 140 W |
| Točivý moment (otáčky) | 3500 otáček |
| Výkon (kW) | 74 Kw |
| Výkon (koně) | 100 koní |
| Výkon (otáčky/min) | 5800 otáček/min |
| Posilovač řízení | - |
Pohonné hmoty / spotřeba:
| Druh paliva | Natural 95 |
| Objem nádrže (l) | 65 l |
Standartní výbava Interiér / Exteriér:
| Interiér | Autorádio, Imobilizér, Výškově nastavitelné sedadlo řidiče, Otáčkoměr |
| Exteriér | Zadní mlhovky, Tónová skla |