Volvo 40/50 V50 2.4 20V 103kW
Základní informace o voze:
| Uvedení na trh | 1. 3. 2004 |
| Vyráběn v letech | 2004 - |
| Délka | 4514 mm |
| Šířka | 1770 mm |
| Výška | 1452 mm |
Fyzické parametry:
| Pohotovostní hmotnost | 1478 kg |
| Užitečná hmotnost | 482 kg |
| Hmot. bržděného přívěsu | 1500 kg |
| Počet dveří | 5 |
| Počet míst | 5 |
| Rozchod kol vpředu | 1535 mm |
| Rozchod kol vzadu | 1531 mm |
| Rozvor náprav | 2640 mm |
| Min. objem zavaz. prostoru | 417 l |
| Max. objem zavaz. prostoru | 1307 l |
Brzdy:
| Přední brzdy | kotoučové s vnitřním chlazením |
| Zadní brzdy | kotoučové |
Standartní výbava:
| Sériový rozměr pneu | 205/55 R 16 W |
| Asistenti | ABS, EBD |
| Klimatizace | manuální |
| Počet airbagů | 6 |
Motor a výkon:
| Druh motoru | řadový |
| Umístění motoru | vpředu napříč |
| Příprava směsi | vpředu napříč |
| Přeplňování | není |
| Poháněné nápravy | přední |
| Převodovka | A |
| Počet rychl. stupňů (aut.) | 5 |
| Zdvihový objem: | 2435 ccm |
| Počet válců | 5 |
| Počet ventilů | 20 |
| Točivý moment | 220 W |
| Točivý moment (otáčky) | 4000 otáček |
| Výkon (kW) | 103 Kw |
| Výkon (koně) | 140 koní |
| Výkon (otáčky/min) | 5000 otáček/min |
| Maximální rychlost | 200 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h | 10.7 s |
| Posilovač řízení | - |
Pohonné hmoty / spotřeba:
| Druh paliva | Natural 98 |
| Objem nádrže (l) | 62 l |
| Spotřeba ve městě | 13.2l/100km |
| Spotřeba mimo město | 6.7 l/100km |
| Spotřeba - kombinovaná | 9.2 l/100km |
Standartní výbava Interiér / Exteriér:
| Interiér | Autorádio s CD, Posilovač řízení, Nastavitelný volant, Kožený volant, Centrální zamykání na DO, Loketní opěrka, Imobilizér, Dělená sedadla, Otáčkoměr, Elektrické ovládání oken vpředu, Bederní opěrky vpředu, Výškově nastavitelná přední sedadla |
| Exteriér | Vyhřívaná zrcátka, Elektrická zrcátka, Přední mlhovky, Zadní mlhovky, Tónová skla, Hliníková kola (Alu kola), Zadní stěrač, Dojezdové rezervní kolo |