Wiesmann Roadster, Wiesmann GT MF5 Roadster 5.0
| Výrobce | Wiesmann |
| Model | Roadster, Wiesmann GT |
| Varianta | Wiesmann Roadster, Wiesmann GT MF5 Roadster 5.0 (2009 -) |
- Technické informace
Základní informace o voze:
| Uvedení na trh | 1. 1. 2009 |
| Vyráběn v letech | 2009 - |
| Délka | 4219 mm |
| Šířka | 1948 mm |
| Výška | 1179 mm |
Fyzické parametry:
| Pohotovostní hmotnost | 1395 kg |
| Počet dveří | 2 |
| Počet míst | 2 |
| Rozchod kol vpředu | 1570 mm |
| Rozchod kol vzadu | 1590 mm |
| Rozvor náprav | 2507 mm |
Brzdy:
| Přední brzdy | kotoučové s vnitřním chlazením |
| Zadní brzdy | kotoučové s vnitřním chlazením |
Standartní výbava:
| Sériový rozměr pneu | 245/40 ZR 19 přední, 275/35 ZR 19 zadní |
| Asistenti | ABS, ESP, ASR, EBD, EBV |
| Klimatizace | manuální |
| Počet airbagů | 2 |
Motor a výkon:
| Druh motoru | řadový |
| Umístění motoru | vpředu podélně |
| Příprava směsi | vpředu podélně |
| Přeplňování | není |
| Poháněné nápravy | zadní |
| Převodovka | M |
| Počet rychl. stupňů (man.) | 6 |
| Zdvihový objem: | 4999 ccm |
| Počet válců | 10 |
| Počet ventilů | 40 |
| Točivý moment | 519 W |
| Točivý moment (otáčky) | 6100 otáček |
| Výkon (kW) | 373 Kw |
| Výkon (koně) | 507 koní |
| Výkon (otáčky/min) | 7750 otáček/min |
| Maximální rychlost | 309 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h | 3.9 s |
| Posilovač řízení | - |
Pohonné hmoty / spotřeba:
| Druh paliva | Natural 98 |
| Objem nádrže (l) | 70 l |
| Spotřeba ve městě | 19.4l/100km |
| Spotřeba mimo město | 9.6 l/100km |
| Spotřeba - kombinovaná | 13.1 l/100km |
Standartní výbava Interiér / Exteriér:
| Interiér | Kožená sedadla, Obložení dřevem, Autorádio s CD, Posilovač řízení, Multifunkční volant, Kožený volant, Palubní počítač, Centrální zamykání na DO, Výškově nastavitelné sedadlo řidiče, Otáčkoměr, Příprava na mobilní telefon, Autotelefon |
| Exteriér | Vyhřívaná zrcátka, Elektrická zrcátka, Přední mlhovky, Zadní mlhovky, Tónová skla, Hliníková kola (Alu kola) |