Opel Astra (G) 2.0 16V OPC
Základní informace o voze:
| Uvedení na trh | 1. 12. 1998 |
| Vyráběn v letech | 1998 - |
| Délka | 4110 mm |
| Šířka | 1709 mm |
| Výška | 1425 mm |
Fyzické parametry:
| Pohotovostní hmotnost | 1210 kg |
| Užitečná hmotnost | 475 kg |
| Počet dveří | 3 |
| Počet míst | 5 |
| Rozchod kol vpředu | 1488 mm |
| Rozchod kol vzadu | 1476 mm |
| Rozvor náprav | 2606 mm |
| Min. objem zavaz. prostoru | 370 l |
| Max. objem zavaz. prostoru | 1180 l |
Brzdy:
| Přední brzdy | kotoučové s vnitřním chlazením |
| Zadní brzdy | kotoučové |
Standartní výbava:
| Sériový rozměr pneu | 215/40 R 17 W |
| Asistenti | ABS |
| Klimatizace | manuální |
| Počet airbagů | 2 |
Motor a výkon:
| Druh motoru | řadový |
| Umístění motoru | vpředu napříč |
| Příprava směsi | vpředu napříč |
| Přeplňování | není |
| Poháněné nápravy | přední |
| Převodovka | M |
| Počet rychl. stupňů (man.) | 5 |
| Zdvihový objem: | 1998 ccm |
| Počet válců | 4 |
| Počet ventilů | 16 |
| Točivý moment | 188 W |
| Točivý moment (otáčky) | 4300 otáček |
| Výkon (kW) | 118 Kw |
| Výkon (koně) | 160 koní |
| Výkon (otáčky/min) | 6500 otáček/min |
| Maximální rychlost | 220 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h | 8.2 s |
| Posilovač řízení | - |
Pohonné hmoty / spotřeba:
| Druh paliva | Natural 95 |
| Objem nádrže (l) | 52 l |
| Spotřeba - kombinovaná | 9.2 l/100km |
Standartní výbava Interiér / Exteriér:
| Interiér | Autorádio s CD, Posilovač řízení, Nastavitelný volant, Kožený volant, Centrální zamykání na DO, Imobilizér, Výškově nastavitelné sedadlo řidiče, Otáčkoměr, Elektrické ovládání oken vpředu, Bederní opěrky vpředu |
| Exteriér | Vyhřívaná zrcátka, Elektrická zrcátka, Přední mlhovky, Zadní mlhovky, Tónová skla, Hliníková kola (Alu kola), Zadní stěrač, Dojezdové rezervní kolo |